TPM CUP’11

Już po raz piąty, w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4, w dn. 3 i 4 grudnia, 10-osobowe ekipy zmierzą się w walce o tytuł Mistrza Marek w Piłce Halowej TPM CUP!

W pierwszy weekend grudnia w Markach ponownie czekają nas emocje związane z piłką halową. Ale jak to się zaczęło? Po zakończeniu Ligi Szóstek rozgrywanych na obiekcie Marcovii nastało kilka lat posuchy w turniejach piłkarskich w mieście. Dało się słyszeć mnóstwo komentarzy i sporów o to, kto lepiej gra. Aż w 2007 roku Towarzystwo Przyjaciół Marek zadało pytanie: „Kto jest najlepszy?”. I tak, w sali przy Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się pierwsze Mistrzostwa. Stawiło się 16 drużyn, z których, po zaciętych bojach, w finale spotkały się Hortus Art oraz MBT Marki. W finale pełnym emocji Hortus Art pokonał przeciwnika w stosunku 10 do 7. W 2008 roku konieczne okazało się przeprowadzenie eliminacji przed turniejem zasadniczym, bo liczba chętnych doszła do 21 drużyn. Ta edycja we wspaniałym stylu została wygrana przez zespół Amatorów, który pokonujał w finale ekipę Fomar Borg 8:2. Premierowy Mistrz uplasował się na 3 pozycji.

Rok 2009 to rewolucja. Przede wszystkim ze względu na przenosiny do nowej Hali Widowiskowo-Sportowej wybudowanej przy Szkole Podstawowej nr 4. Większe boisko i trybuny z krzesełkami przyciągnęły ponad 30 drużyn! Ostatecznie zaprezentowało się 27 z nich. Zespół Amatorów odpadł już w fazie grupowej, a nowym Mistrzem Marek, pokonując ekipę BAR7 6:3, został PORR Polska.

W 2010 roku w turnieju udział wzięło 20 drużyn, m.in. wielu młodzieżowców z Marcovii, porozdzielanych na kilka teamów. Po raz pierwszy doszło do obrony tytułu. PORR Polska pokonał w finale In Plus (dawniej Hortus Art) 5:2. Tym samym nasz pierwszy Mistrz powrócił na podium. Jak będzie w tym roku? Już niedługo się o tym przekonamy!

Marcin Brzeziński
Foto: K.Bychowski

Organizator: Towarzystwo Przyjaciół Marek, Urząd Miasta Marki
Termin: 03.04.12.2010r.
Miejsce: Hala Sportowa przy SP4, ul. Duża 3, Marki
Zgłoszenia: poprzez e-mail: tpmcup@gmail.com lub osobiście w punkcie gastronomicznym przy Hali w godz. pn – śr 11 – 17,      czw – pt 11 – 15
Wpisowe: 100 PLN – drużyny młodzieżowe; 200 PLN – drużyny seniorskie
Kaucja: 200 PLN

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: