Kontrowersyjne barierki

 

Aleja Piłsudskiego, wprawdzie przebiega przez Marki, ale to nie władze naszego miasta, tylko Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zarządza drogą. W związku z tym czasem spotykają nas niespodzianki.

Pod koniec października wielu mieszkańców z zaskoczeniem obserwowało montaż barierek wzdłuż alei. Gołym okiem widać, że są one zbyt wątłe, żeby powstrzymać rozpędzony samochód, ale mogą zapobiec np. wybiegnięciu dziecka na jezdnię. I żeby były rozstawione w konsultacji z mieszkańcami, pewnie dziś wszyscy byliby zadowoleni. Tak jednak nie było, zarówno mieszkańcy jak i władze miasta nie zostały o niczym poinformowane wcześniej. W ten sposób zablokowany, albo utrudniony został dojazd do wielu punktów handlowych i usługowych.

Z informacji „Kuriera Mareckiego” wynika, że grupa mieszkańców odbyła rozmowy na ten temat z Burmistrzem. Władze miasta zobowiązały się do wysłania pisma do GDDKiA z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. W tym czasie mieszkańcy mogą wysyłać indywidualne protesty do tej instytucji. Adres mailowy warszawskiego oddziału to: : sekretariat.warszawa@gddkia.gov.pl.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: