Mistrzostwa Polski w naszym mieście!

W niedzielę 23 października 2011 w Hotelu Mistral w Markach zakończyły się finałowe rozgrywki XXI Mistrzostw Polski w warcabach klasycznych.  Dlaczego właśnie w Markach? – to proste:


1) Marecki UKS „Struga” jest jednym z najlepszych klubów warcabowych w Polsce.
2) Trzech zawodników UKS „Struga” znalazło się w finałowej dziesiątce  i walczyło o tytuł Mistrza Polski.
3) UKS „Struga” wielokrotnie organizował ogólnopolskie imprezy warcabowe w naszym mieście i zyskał sobie miano bardzo dobrego organizatora.
4) Urząd Miasta Marki, mając na uwadze dotychczasowe osiągnięcia klubu przychylnie potraktował wyróżnienie naszego miasta przez Polski  Związek Warcabowy i zgodził się na współorganizację Mistrzostw na terenie Marek i dofinansowanie.
5) Dyrekcja Hotelu „Mistral”, mając w pamięci współorganizację  Mistrzostw Świata w warcabach w 2009r i miłe wspomnienia z tej imprezy, po raz kolejny użyczyła warcabistom gościnnego lokum.

Zawody trwały od 19 października 2011r. Zawodnicy rozegrali każdy z każdym mecz i rewanż w sumie 9 podwójnych rund, spędzając przy warcabnicy 7-8 godzin dziennie. Poziom gry był mistrzowski (Mistrz Międzynarodowy, Arcymistrz, 5 zawodników z kategorią Mistrza), a zarazem bardzo wyrównany – do ostatniej partii trwała zacięta walka o jak najwyższą pozycję. Miło nam poinformować markowian, że Mistrzem Polski 2011 w warcabach klasycznych został zawodnik UKS „Struga” Michał Janicki. Drugi nasz zawodnik Paweł Suchecki zajął 4 lokatę, ustępując miejsca na podium Filipowi Kuczewskiemu i Mateuszowi Niczyporukowi (obaj z klubu Roszada Lipno). Marcin Grzesiak, trzeci nasz zawodnik zajął 9 miejsce. Uroczystego ogłoszenia wyników i wręczania nagród dokonał w niedzielne popołudnie: prezes PZWarc Tadeusz Kosobudzki, Honorowy Prezes Maria Moldenhawer-Frey, Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński,  Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Markach Anna Werelich. Naszych zawodników już w listopadzie czekają kolejne bardzo ważne zawody – tym razem Drużynowe Mistrzostwa Polski. Do naszych panów dołączy Edyta Suchecka i wspólnymi siłami będą próbowali obronić mistrzowski tytuł zdobyty w ubiegłym roku.

Trzymamy kciuki
Prezes UKS „Struga” Jarosław Suchecki

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: