Z posłem o Markach

9 października 2011 roku wybraliśmy posłów i senatorów. Jednym z parlamentarzystów z naszego okręgu wyborczego został Pan Jacek Sasin. Członek Prawa i Sprawiedliwości. W naszym mieście zdobył 1155 głosów.

Samorząd Marek planuje budowę nowoczesnego gimnazjum oraz szkoły średniej. Zastanawiamy się czy ma to być technikum czy liceum. Co Pan sądzi o kształceniu młodzieży ponadgimnazjalnej w powiecie?

Dużym błędem było odejście od kształcenia technicznego i zawodowego. Szkolnictwo ogólne mniej sprawdza się w czasach szybkiego rozwoju, natomiast wykształcenie techniczne daje zawód. Po technikum łatwiej jest podjąć pracę niż po liceum. Jednym z bardzo ważnych priorytetów Ministerstwa Edukacji jest odbudowanie szkolnictwa technicznego.

Uważam, że dla Marek to trafna decyzja. To także dobra decyzja dla młodzieży ze wschodnich terenów powiatu, która będzie chciała kształcić się w Markach. Wiem, że takiej nie brakuje. Nie będzie musiała dojeżdżać do Warszawy. Wiem także, że starosta wołomiński, jako organ sprawujący bezpośredni nadzór nad szkolnictwem ponadgimnazjalnym, jest zainteresowany w podziale kosztów inwestycji. Będę aktywnie wspierał te działania.

Rozmawiał Tomasz Paciorek

Cała rozmowa dostępna będzie w grudniowym numerze KM!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: