Spotkanie z GDDKiA

28 listopada Janusz Werczyński, burmistrz Marek spotkał się z Ewą Brendą, dyrektor warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wicedyrektorem Janem Kuleszą. O te spotkania władze naszego miasta zabiegały od dłuższego czasu, ich pierwotnym tematem miała być sprawa wyjazdu z ulicy Zygmuntowskiej. Siłą rzeczy poruszany był też znacznie aktualniejszy temat – barierki ustawione GDDKiA wzdłuż al. Piłsudskiego.

Dyrekcja stoi na stanowisku, że barierki są konieczne dla zapewnienia bezpieczeństwa pieszym. Trudno polemizować z takim argumentem. Burmistrz zwracał jednak uwagę, na kłopot jakim są one dla lokalnych przedsiębiorców – przede wszystkim blokują dojazd, ale sprawiają też, że w okolicy niektórych punktów handlowo-usługowych nie ma teraz gdzie zaparkować. Władze miasta przedstawiły też problemy jakie ich zamontowanie będzie stwarzało przy oczyszczaniu oraz odśnieżaniu chodników. Przedstawiciele GDDKiA podkreślali, że co do zasady to po stronie przedsiębiorcy leży konieczność zapewnienia dojazdu i parkingu dla klientów firmy. Dyrektor Brenda zapewniła jednak, że będą do każdej zgłoszonej sprawy podchodzić indywidualnie, to samo dotyczy kwestii odśnieżania i oczyszczania ulicy.

Sprawa braku wyjazdu z ul. Zygmuntowskiej na al. Piłsudskiego sygnalizowana była już kilka miesięcy temu. Przedstawiciele GDDKiA przyznali, że to błąd projektanta, na co zresztą już od jakiegoś czasu zwracał uwagę burmistrz Marek. Spotkanie zaowocowało zapewnieniem dyrekcji GDDKiA, o dołożeniu wszelkich starań, w celu utworzenia skrzyżowanie, albo co najmniej wyjazdu z ul. Zygmuntowskiej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: