Z Marek do Dakaru

Jeden z najlepszych polskich motocyklistów – Jakub Przygoński od wielu lat mieszka w Markach. Kiedy czytacie Państwo te słowa trwa kolejny Rajd Dakar, w którym  ściga się już po raz trzeci. Z aktualnym wicemistrzem świata (Cross-Country Rallies +450 ccm) udało nam się porozmawiać na kilka dni przed odlotem do Ameryki Południowej.

– To już niecałe dwa tygodnie do Dakaru – jak  idą przygotowania?

Etap sportowych przygotowań już właściwie został zamknięty. Motocykle od trzech tygodni są w podróży do Argentyny. Teraz wróciłem do Marek, chcę odpocząć w rodzinnym gronie i drugiego dnia świąt wyjeżdżam na zawody [rozmowa była przeprowadzona przed Bożym Narodzeniem – red.].

-Wspominał Pan o chęci spędzenia Świąt w Markach. Jak długo Pan tutaj mieszka?

-Moja rodzina pochodzi z Marek, ja sam mieszkam tutaj od małego chłopca – jakieś osiemnaście lat. Tutaj się wychowałem, często też trenowałem w okolicach miasta – dobrze znam tutejsze lasy i pola. Zresztą do dziś jak jestem w Markach to trenuje na pobliskich terenach . Obecnie trzeba przyznać, że więcej czasu spędzam na zawodach i treningach niż w domu – są to niecałe cztery miesiące w roku.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: