Orlik już działa!

5 stycznia został otworzony kompleks boisk „Moje Boisko – Orlik 2012” przy ul. Stawowej.  Będzie na nim dostępne boisko do gry w piłkę nożną ze sztuczną trawą oraz boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki. Na tym drugim w okresie zimowym otwarty będzie „Biały Orlik” czyli lodowisko wraz z bezpłatną wypożyczalnią łyżew.

Zgodnie z przyjętymi zasadami funkcjonowania „Orlika”  w dni powszednie w porannych godzinach (10-14) będzie on dostępny dla szkół i przedszkoli. Już wiadomo o sporym zainteresowaniu placówek oświatowych. W pozostałym czasie zgodnie z harmonogramem ustalonym przez koordynatora obiektu (którym został Filip Góral), korzystać z boisk będą mogli pozostali mieszkańcy.

Do celów obsługi Orlika zatrudniono już 2 osoby, wspomnianego koordynatora oraz animatora (Damian Pacuszka) obiektu. Będą oni odpowiedzialni za organizacje zajęć grupom zorganizowanym oraz nadzór nad kompleksem. Stworzony zostanie system rezerwacji Orlika. Już działa mail orlik@marki.pl . Wkrótce zostanie uruchomiony też telefon, pod którym można  będzie dokonywać rezerwacji boiska. Orlik będzie dostępny dla osób prywatnych od godz. 14 do 20 w dni powszednie oraz w godzinach 10-20 w weekendy. W zależności od zapotrzebowania mieszkańców będą dokonywane korekty w tym systemie.

Obiekt wymaga jeszcze dalszych inwestycji. W związku z lokalizacją przy ul. Stawowej wydaje się niezbędnym wybudowanie chodnika oraz większego parkingu. Własne miejsca postojowe uniezależnią kompleks od MTS Marcovii 2000. W budżecie już zaplanowano pieniądze na włączenie boiska w sieć monitoringu miejskiego.

Lokalizacja boiska stanowi pewien kłopot dla szkół chcących korzystać z kompleksu. Najbliższy przystanek jak na możliwości przedszkolaków i młodszych uczniów podstawówek jest stosunkowo daleko.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: