Ogromny sukces lodowiska!

Od 5 stycznia do pierwszego tygodnia lutego, kiedy to miało miejsce otwarcie kompleksu sportowego przy ulicy Stawowej ponad 8000 osób skorzystało z możliwości jazdy na łyżwach.

Chcieliśmy aby kompleks boisk, który zimą z oczywistych powodów nie cieszy się aż taką popularnością,  żył przez cały rok – mówi Janusz Werczyński, Burmistrz Marek. Koncepcja budowy lodowiska, w ramach programu „Biały Orlik” zaproponowana została przez Wydział Spraw Społecznych.  Piotr Matusiak, naczelnik wydziału wraz z pracownikami zaangażowali się w starania o rządowe dofinansowanie. Dzięki ich skuteczności dziś korzystamy z lodowiska. Miasto dodatkowo zorganizowało bezpłatną wypożyczalnie łyżew, co ma niebagatelny wpływ na tak wysoką popularność obiektu.

Ciekawym pomysłem jest organizacja zabaw dla dzieci i młodzieży na lodowisku. Pierwsza taka impreza miała miejsce 29 stycznia – było to jednocześnie zakończenie ferii zimowych. Impreza zorganizowana w ramach kampanii „Postaw na rodzinę” przez Burmistrza Miasta Marki oraz Wodociąg  Marecki cieszyła się sporym zainteresowaniem mimo siarczystych mrozów. Pewne wątpliwości budziła godzina startu imprezy – 12.00. W tym czasie w części mareckich kościołów trwały jeszcze Msze Święte dla dzieci. Jak zapewnia odpowiedzialny za organizację wydarzenia Piotr Matusiak taka godzina była konieczna. Zaplanowaliśmy imprezę pomiędzy godzinami 12 a 14 świadomie, wtedy zgodnie z prognozą miała być najlepsza pogoda – mówi naczelnik wydziału Spraw Społecznych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: