Rada za równym traktowaniem

W dniu 11.04.2012 r. Rada Miasta Marki przyjęła stanowisko w sprawie równego traktowania Telewizji Trwam w procesie przyznawania koncesji na nadawanie na multipleksie cyfrowym.

Klub Radnych PiS Rady Miasta Marki złożył projekt uchwały, w której wyraził zaniepokojenie z powodu nieprzyznania Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym oraz zaapelował o oficjalne zajęcie stanowiska przez Radę Miasta Marki w tej sprawie. Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem przedstawił zgromadzonym w sali obrad urzędu miasta przewodniczący klubu PiS – radny Radosław Dec. Decyzję o przyznaniu miejsca na platformie podejmuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Na posiedzenie rady licznie przybyli mieszkańcy Marek. –Jest to sprawa wolności i swobody wypowiedzi w naszym kraju, powiedziała jedna z przybyłych markowianek. Po dyskusji zarządzono głosowanie. Radni nie byli jednomyślni.  Za głosowało 17 radnych, wstrzymali się od głosu radni: Grzegorz Miechowicz i Tadeusz Skłodowski, nie wzięli udziału w głosowaniu radni: Jacek Orych i Arkadiusz Werelich. Przyjęta uchwała w najbliższym czasie zostanie przekazana na ręce najwyższych urzędników państwowych, tj. Prezydenta RP, Marszałków Sejmu i Senatu, Przewodniczącego KRRiT i Przewodniczącego Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Poniżej stanowisko Rady.

Tomasz Paciorek

Stanowisko Rady Miasta Marki w sprawie równego traktowania Telewizji Trwam w procesie przyznawania koncesji na nadawanie na multipleksie cyfrowym

 Rada Miasta Marki, podzielając zaniepokojenie wielu mieszkańców naszej Gminy oraz wspierając głos innych samorządów, apeluje o zmianę stanowiska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w procesie koncesyjnym i przyznanie Telewizji TRWAM miejsca na cyfrowym multipleksie.

Pozbawienie stacji o charakterze religijnym możliwości emisji naziemnej na multipleksie cyfrowym narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa, tym bardziej, że większość obywateli naszego kraju i mieszkańców naszej Gminy to katolicy.

Uniemożliwienie swobodnego dostępu do programów Telewizji TRWAM w systemie naziemnej telewizji cyfrowej godzi w licznych odbiorców, wśród których wiele jest osób chorych, samotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym, którym ten program niesie pociechę duchową i ulgę w cierpieniu.

Podejmując nasze stanowisko w tej sprawie, ufamy iż Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zrealizuje wniosek Fundacji Lux Veritatis i zagwarantuje telewidzom pełną możliwość odbioru Telewizji TRWAM na multipleksie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: